no107064

Jak se správně zachovat, když někdo otevře dveře od auta a bouchne s nima do Vašeho auta?

Jak se správně zachovat, když někdo otevře dveře od auta a bouchne s nima do Vašeho auta. tak, že tam máte viditelné poškození?

Volat kvůli takové „banalitě“ mi příjde zbytečné, nebo spíš, že by přijeli policisné a byly by otráveni, že kvůli tomuto jste je volali. A lidi co něco takového provedou tak se nemají k tomu aby se Vám omluvili natož nějakou kompenzaci.

Jediný co mě napadá (pokud máte horší auto než on, což většinou právě nebejvá) tak mu to před ním oplatit.

Ale škoda na autě je, většinou teda na laku, ale nebýt takového blbečka tak tam nic není.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud s dotyčným není ´řeč´ a nehodlá se ani omluvit, natož uhradit opravu, klidně volej policajty – jde o trestný čin Poškození cizí věci (při škodě nad 5000,– – což přestříkání dveří či blatníku je) s trestní sazbou až 1 rok.
Jestli ti to za to stojí…
___
Rozhodně mu to ale neoplácej – ani způsobením škody na jeho autě, ani fyzickým násilím – to by se pak paragrafy mohly obrátit proti tobě.
😉

Další odpovědi
mosoj

Na starém autě jsem měl stříbrnou metalízu, ale bylo barevné jak kolotoč !
Celkem nejsem nijak háklivý, ale když jsem měl nové auto asi 14 dní a přišel jsem k němu na parkovišti a bylo jaksi takto poznamenané to zamrzí.
Osobně klidně přeparkovávám když vidím že mezi mnou a sousedy je málo místa. Houby platné.

huxa

Jestli je ochoten to řešit, sepsat papír na pojišťovnu (nevím, jeslti toto zrovna pokryje pojistka, ale dá se určitě nějak sepsat, že se vyhýbal třeba dítěti na kole a přitom ti auto škrábl, předtím by bylo ovšem lepší se dohodnout na banálním odškodném v řádu pár set (jestli nemáš nějaké drahé auto), abys mohl škrábanec za peníze dotyčného nějak zamaskovat.
Jestli nebude s ním řeč, jak radí mowla, zablokovat ho a zavolat policii.

alenanova79

Pokud je to očividně škoda vyšší jak 5000 Kč vyfotit, zkusit se domluvit nebo volat policii. Pokud je odřenina na starém autě tak na to kašli.

no107064

zrovna teď o víkendu se mi to stalo, dědek otevře dveře a mrd, ani se nepodívá, pičus … důchodce v hondě to je kombinace, naštěstí to šlo do lišty, takže nic, ale tak 2 roky zpátky fungl nový auto, a babka otevírá dveře z hondy a naštěstí teda jen lehce a do lišty.