Lurius

Jak se správně říká reproduktorům se svorkami (bez konektorů)?

Nevím pod jakým názvem je vyhledávat…

Dopňuji: Chtěl bych si v budoucnu dokoupit jiné (vícepásmové) reproduktory k domácímu kinu které mají tyto svorky:

http://www.con­rad.de/medias/glo­bal/ce/1000_1999/1500/15­00/1509/329185_BB_00_FB­.EPS_250.jpg

Ale protože jsem dosud kupoval jen reproduktory s konektorem 3,5mm a 6,3mm, tak nevím nevím jakým heslem mám tyto reproduktory vyhledávat.

Nejlepší odpověď
Hlada

Je potřeba si ujasnit základní pojmy. Žádný reproduktor tyto svorky nemá.
Pod pojmem reproduktor se v elektronice rozumí měnič. Ty však máš na mysli reprosoustavu (reprobednu), ve které je zpravidla několik pásmových reproduktorů s výhybkou. Ty mohou být aktivní (se zesilovačem) nebo pasivní (bez zesilovače). Jestli jsi někdy kupoval nějaké s jackem 3,5 nebo 6,3mm, šlo o bedny aktivní. Pro domácí kino potřebuješ bedny pasivní, protože zesilovač je v kině. Pro výběr nejsou důležité připojovací svorky, ale impedance, kmitočtový průběh, citlivost, výkon.

Další odpovědi
anonym

kdyby tak z otázky bylo poznat, co vlastně chceš. reproduktor myslíš samotný reproduktor? ten jsem nikdy jinak, než na konektor, letování neviděl. někdo tím myslí reproduktor už zabudovaný a pak může být připojení na svorky, šroubovací připojovací terminály

jak píše hlada. nejde jen o připojení, ale i parametry reproduktorů a domácího kina.
pokud se jedná o domácí kino za pár tisícovek, tak bych se do toho nepouštěl. pokud jde o nějakou sestavu, tak jsou reproduktory sestavené už podle druhu použití (kanály přední, central, surround, zadní centr, SW) a stačí jen připojit na správný audio kanál se správnou polaritou

Kepler

Z každé bedny vede dvojlinka, nebo se tam dá dvojlinka svorkama připojit. Nějaký speciální název ty bedny nemají.

lexx

tohle je patentní pružinový terminál pro přímé připojení dvojlinky bez nutnosti použít konektory (koncovky) repro boxy vyšších výkonů mají na zadní stěně zrovna takové, jack 3.5 a 6.3 mm mají leda miniaturní šeptáčky pro tento účel zcela nevhodné, odpálíš je

led

hľadajte repro /bedňu/ so svorkovým konektorom