Jak se správně postupuje při nabíjení bezúdržbové baterie?

Některé baterie se nabíjejí s otevřenými víčky, některé nové se zavřenými, pro některé baterie stačí obyčejná nabíječka, jiné potřebují mikroprocesorem řízenou. Jak je rozlišit? Pomůže při tom tzv. „zelené oko“?

Nejlepší odpověď
hloupý honza

klasická autobaterie se nabíjí s otevřenými výčky,bezúdržbové se nabíjejí se zavřenými váčky(je na to upravená,gelové autobaterie se musí nabíjet impulsivní nabíječkou,jinak je po ní.nabíječka nabíjí impulsem.