simoneta

Jak se správně píše ve 30. letech?

Zajímalo by mě, zdali se píše ve 30.letech nebo ve 30. letech, je za tečkou mezera, nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

Máte správně jednu variantu.. Napište si slovy: ve třicátých letech, takže ve 30. letech.
---.
Tak jako za číslovkou psanou slovy děláte mezeru, tak i za číslovkou psanou číslicí uděláte mezeru.

Další odpovědi
ivzez

Míníte-li číslovku řadovou (ve třicátých),
máte to správně.

ptáč

související http://www.na­bla.cz/obsah/ces­tina/clanky/psa­ni-procent.php
Jak psát procenta

• 20 % versus 20%?