milablond

Jak se správně píše datum, když se za ním neuvádí rok? Píše se tečka i za měsícem? 30. 12. nebo 30. 12

Mám pocit, že nám na základce říkali, že se to píše bez tečky, ovšem každý to píše s tečkou. Jde o to, že když se neuvádí rok, číslo vyjadřuje samotný měsíc a ne řadovou číslovku.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít PČP. Dovíte se o psaní data víc.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=810

V datu 30. 12. jsou dvě tečky. Přece čtu třicátého (dne) dvanáctého (měsíce), takže obě jsou řadové číslovky.

Ale 30. 12. 2015 – za rokem se tečka nepíše, pokud nejde o konec věty. .

Datum můžete psát jinou formou, vše se dovíte v odkazu, který jsem uvedla nahoře.. .

Další odpovědi
gecco

Máš smíšený pocit…
😉
Tečka za číslicí se neuváděla (současná norma už tento způsob nedoporučuje) tehdy, byl-li měsíc psán římskou číslicí…
___
Takže piš s tečkami po číslovkách označujících den i měsíc – a pokud půjde o nějaký oficiální dikument, pak s pevnými mezerami za tečkami.