Jak se správně píše a jaké náležitosti musí mít otevřený dopis?

chci poslat starostovi otevřený dopis, aby o něm všichni občané věděli, abych jej tedy mohla později uveřejnit v tisku a hlavně dostat odpověď jako řádná občanka, která má pocit,že se děje něco nekalého

Odpovědi
Mandarinka

Otevřený dopis – Cílem takového útvaru je kriticky zhodnotit nějaký jev , zdůvodnit jeho nesprávnost, poukázat na jeho možné negativní důsledky. Musí text obsahovat i formální náležitosti dopisu – vhodné oslovení, podpis autora. Protože se jedná o dopis veřejný, je třeba subjektivní názory předkládat vhodnou, v první řadě slušnou formou, spisovnými prostředky. Převládat bude úvahový postup, tomu bude odpovídat i uspořádání jednotlivých témat v textu.

co se týče zveřejnění, poslat starostovi, pak někde vyvěsit, co čtou všichni obyvatelé obce, odpověď smozřejmě vám nikdo nezaručí