Avatar uživatele
quentos

Jak se správně pije whisky?

Kolega je Skot a na firemním mejdanu prej na mě, že mě to naučí. Říkal, že se do ní má dát led a má se nechat roztát – jinak to bude chutnat jako čistej líh. Na to zas moje mamka, že je to blbost, že nejlepší je bez ledu, jinak to nemá tu „pravou“ chuť. O tom, že Skoti o tom asi vědí svoje, asi není sporu, ale přesto… co myslíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, gnr54, iceT, johana 56, tom004, Drap, akvidzerp před 4418 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Píjte ji s přítelem.
Dobrá whiskey a dobrá konverzace znají způsob, jak to druhé zlepšit.

Poslechněte svůj nos.
Předtím, než se napijete, vychutnejte si vůni. Několik vteřin s whiskey ve sklenici kružte a potom vdechněte to příjemné aroma. Někteří tomu říkají „čichání“. Ať už to nazýváte, jak chcete, je to báječný způsob, jak s lahví dobré whiskey pěkně pohnout…
http://www.jac­kdaniels.cz/how2sip­.asp

http://zababov­.blogspot.com/2007/07­/jak-sprvn-pt-whisky.html

Třeba jsem na vlastní oči viděla jednoho Angličana,jak si nalil panáka whisky,co jsem mu dovezla a normálně ho zalil horkou vodou z konvice a vyrobil si tak whiskgrog.Tako­vá škoda…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Ten led to jenom rozředí.Abych si tu whisky(nebo jakýkoliv destilát kromě vodky) vychutnal,tak musí mít pokojovou teplotu minimálně a hezky čistou bez ledu a čehokoliv jinýho.
Doplňuji:
jinak samozřejmě záleží na chuti každého,ale je pravda,že jednou jsem Balantínku zkusil pít s ledem a doslova se mi zvednul kufříček

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Záleží na chuti. Taky se pije i se sodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Věř mamce,ví o čem mluví. U Skota bych to ovšem také pochopil. Šetřit se zkrátka musí. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Netuším jak se pije správně ,ale pro mne je moc silná čistá, proto si nechávám led maličko odtát a pak mi připadá akorát .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Whisky se prý pije na tři způsoby:

  • s vodou
  • bez vody
  • jako voda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek