quentos

Jak se správně pije whisky?

Kolega je Skot a na firemním mejdanu prej na mě, že mě to naučí. Říkal, že se do ní má dát led a má se nechat roztát – jinak to bude chutnat jako čistej líh. Na to zas moje mamka, že je to blbost, že nejlepší je bez ledu, jinak to nemá tu „pravou“ chuť. O tom, že Skoti o tom asi vědí svoje, asi není sporu, ale přesto… co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
iceT

Píjte ji s přítelem.
Dobrá whiskey a dobrá konverzace znají způsob, jak to druhé zlepšit.

Poslechněte svůj nos.
Předtím, než se napijete, vychutnejte si vůni. Několik vteřin s whiskey ve sklenici kružte a potom vdechněte to příjemné aroma. Někteří tomu říkají „čichání“. Ať už to nazýváte, jak chcete, je to báječný způsob, jak s lahví dobré whiskey pěkně pohnout…
http://www.jac­kdaniels.cz/how2sip­.asp

http://zababov­.blogspot.com/2007/07­/jak-sprvn-pt-whisky.html

Třeba jsem na vlastní oči viděla jednoho Angličana,jak si nalil panáka whisky,co jsem mu dovezla a normálně ho zalil horkou vodou z konvice a vyrobil si tak whiskgrog.Tako­vá škoda…

Další odpovědi
mojitek

Ten led to jenom rozředí.Abych si tu whisky(nebo jakýkoliv destilát kromě vodky) vychutnal,tak musí mít pokojovou teplotu minimálně a hezky čistou bez ledu a čehokoliv jinýho.
Doplňuji:
jinak samozřejmě záleží na chuti každého,ale je pravda,že jednou jsem Balantínku zkusil pít s ledem a doslova se mi zvednul kufříček

Drap

Záleží na chuti. Taky se pije i se sodou.

tom004

Věř mamce,ví o čem mluví. U Skota bych to ovšem také pochopil. Šetřit se zkrátka musí. 🙂

hanulka11

Netuším jak se pije správně ,ale pro mne je moc silná čistá, proto si nechávám led maličko odtát a pak mi připadá akorát .

anonym

Whisky se prý pije na tři způsoby:

  • s vodou
  • bez vody
  • jako voda