huxa

Jak se správně nazývá neoprávněné vniknutí na cizí pozemek, jestliže jej ale nemám oplocený ani nijak jinak ohraničený?

A co hrozí člověku, jenž na tento pozemek dojede autem a začne mi zde něco krást?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nijak se to nenazývá, pokud není oplocen ani ohraničen, nemůže nikdo vědět, že se nejedná o veřejné prostranství. Jde tady pouze o krádež. Pokud ukradená věc přesáhne částku 5000kč, je to trestný čin – přečin. Pokud nepřesáhne částku 5000kč jde pouze o přestupek. Za tr. čin je trest až odnětí svobody, záleží v kterém odstavci by to bylo, zase podle škody. Za přestupek je to jen pokuta.

Další odpovědi
arygnoc

občan má povinnosť a právo svoj majetok chrániť.

pokiaľ nie je zrejmé, že pozemok je vašim (jeho) majetkom (oplotenie, označenie, resp pozemok zjavne prináležiaci k budove), nie je ani prečinom či priestupkom, keď tam niekto príde autom a začne si sekať trávu pre králiky.

ak tam začne brať narezané drevo – metrovice, vedomo sa dopúšťa krádeže, lebo to drevo URČITE niekomu patrí (i keď nie je označené), o predmetoch ani nehovorím (pokiaľ sa nejedná zjavne o predmety vyhodené (klasický – nešvár našich obcí – rôzny bordel od vyhodených spotrebičov, pneumatík , ba i domového odpadu atď)).

takže nie je na škodu svoje pozemky si označiť tabuľkami (súkromný pozemok), resp. ho symbolicky ohradiť.