Heřman

Jak se správně dělá Herbář.

Potřebuji udělat Herbář do školy a nevím jak potřebuji 50 rostlin a hlavně nevím jak se která rostlina jmenu jak to zjistit název a čeleď rostliny a potřebuji to udělat do poloviny posledního měsíce ve školním roce.

Nejlepší odpověď
www

Můžeš buď sbírat rostliny, které znáš a s těmi neznámými ti pomohou ve škole, nebo se hned poradit se zkušenějším.
Jak se postupuje při výrobě ap. Je ve zdroji.
Doplňuji:
Další funkční odkaz již vložit nemohu, ale stačí dát do vyhledávače „určování rostlin“ a najdeš možnosti určit rostlinu online.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=Jak+s­e+d%C4%9Bl%C3%A1+Her­b%C3%A1%C5%99&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­mrdr&redir_es­c=&hl=cs&

Další odpovědi
anonym

Založení herbáře není nikterak složité. Teď začni se stromy a na jaře s rostlinami, které budou v květu.

manon

50 rostlinek je jako nic. Většinu poznáš od oka podle nějakého atlasu rostlin, tam najdeš i zařazení do čeledí. A postup třeba tady: http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=1135 – vzhled a obsah tabulky vám asi určí ve škole). Vůbec si myslím, že vám k tomu ve škole vše potřebné řeknou.

Dobrá knížka je třeba Co tu kvete? Tam jsou rostliy řazeny podle barvy květů.