Černohorska

Jak se správně cituje studijní zdroj v textu ?

Doplňuji:
A v textu mám použít uvozovky, nebo jiný styl písma? na konci zmínít autora?

Odpovědi
Emefej

Pokud nechceš použít systém číslovaných poznámek, můžeš vytvořit na konci práce abecedně řazený seznam použitých zdrojů a z textu na něj odkazovat pouze jménem autora, případně i s datem vydání.

anonym

V uvedení zdrojů (pomocí číslovaných poznámek) na konci textu či práce.
Doplňuji:
Jestli změníš druh písma (nebo kurzívu…) je už na tobě, obvykle není vhodné text takto příliš tříštit.
Osobně bych do textu ´vnořil´ číslo dané poznámky (horní index) a v poznámce odpovídajícího čísla uvedl autora a dílo, z něhož čerpáš.

jinsun

nejlepší je použít generátor citací

Zdroj: http://www.ci­tace.com/

Lamalam

Prostuduj ČSN ISO 690–2.