Vojtěch

Jak se správně česky nazývá tato mechanická součástka?

Jedná se o hřídel s protiběžným závitem, která se používá v navijácích pro vícevrstvé ukládání lana. Obrázek se dá v Google nalézt pod heslem „level winder shaft“ nebo „winch self reversing screw shaft“. Potřebuji sehnat, ale netuším ani pod jakým heslem hledat. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Na techniku jsem poleno, ale zkus se podívat pod heslo „navíjecí hřídele“ je tam k tomuto tématu hodně odkazů. Možná bych ještě zkusila „navíjecí bubny“.

Další odpovědi
ponovotny

pravděpodobně půjde o pohybový šroub

Doplňuji:
celé to zařízení – tedy závit ta kterém se pohybuje vodící součástka pro navíjení lana by se mělo nazývat rolna

Zdroj: http://www.mmspek­trum.com/clanek/spe­cialni-pohybove-mechanismy.html