vojta@super

Jak se spisovně říká kolečkům??

Dobrý večer!Zajímalo by mě jak se (spisovně) říká kolečkům??
Doplňuji:
Myslím kolečka na stavební materiál atp. (vozík s jedním kolečkem)

Nejlepší odpověď
quentos

spisovně je jen v jednotném čísle – kolečko, „kolečka“ je moravizmus (navíc nelogický, vždyť má kolečko jen jedno)

Další odpovědi
Nuk nuk

Slovo „kolečko“ je spisovné, ale záleží jaká kolečka konkrétně máte namysli.

Tak to je skutečně jen „kolečko“.

HerbiG

ano,jak rika Nuk_nuk … kolecko je spisovne

panenka

je to kolečko vojto

dodinek

samozřejmě, že je to ono kolečko, nebo v množném čísle ta kolečka..pokud nevyžadujete vyloženě profi motorové kolečko, ale spíše ho chcete využívat pro občasné práce, tak například tento model je fajn:

https://www.e­kovovyroba.cz/e­lektricka-kolecka/elektricke-kolecko-easy/

Nestojí moc a na rovných i mírně nakloněných plochách dokáže uvést překvapivě těžký náklad..samožřejmě tomu můžete trochu pomoci vlastními silami