weronika

jak se slepicemi v zimě?

do kolikati stupňů je ještě mohu pouštět? (myslím mínusovou teplotu)
aby mi totiž venku nezmrzli…
Děkuji za odpovědi i za veše zkušenosti

Nejlepší odpověď
hanulka11

naše slípky běhaly venku celou zimu jen ve velikých mrazech kolem 20st jsme je zavíraly .Nevím jak jsou nyní slepice rozmazlené, už je nechovám.

Další odpovědi
Drap

Nejlépe je pouštět celou zimu, Měli by však mít místo, kde se mohou schovat. Například pod přístřeškem slámu. Na noc jsem je v mrazech vždy zavíral a ráno zase pustil. Zateplený kurník je výhodou.

anonym

taky jsem nechávala slepice přes den pobíhat venku,až do –10,pak už né

anonym

Pamatuji zimy, kdy nám slepice mrzly. Mají totiž zvyk se v zimě tisknout k sobě a tím se zahřívat. Sem tam to ale nějaký kus odnesl – buď se slepice udusila, nebo byla na kraji a nezahřála se dostatečně. Ve velkých mrazech se jim na noc v kurníku zatápělo. Později měly svůj chlívek vyčleněný v rámci chléva, kde byly ustájené krávy, takže to bylo v pohodě. Ven se pouštěly každý den a nechávalo se na nich, zda se jenom proběhnou a jdou do tepla zpátky, nebo zda na dvoře nějaký čas zůstanou.
Zateplený kurník je v každém případě zapotřebí. Jinak to nechej na nich. Zvířata včetně slepic mají pud sebezáchovy celkem na slušné úrovni.

radce

Slepice nejsou blbý! Pokud mají kam se schovat, dobrovolně nezmrznou…