ellísek

Jak se slabikuje jméno Ellenka?

Pěkný den,
zajímá mě, jak se slabikuje jméno Ellenka. Vím, jak se to slabikuje na konci, ale na začátku? Byla bych ráda, kdybyste odpověděli.
Děkujui předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

el-len-ka

Další odpovědi
Andrílek

Ahoj,
myslím, že E llen ka.
Andrílek

JanaViki

Jak tak nad tím přemýšlím, tak bych taky řekla E llen ka, ale i El len ka by mohlo být též správně 🙂

Dochy

Nás učili dělení na slabiky podle toho, jak to dokážeme rozdělit při řeči. Rozhodně neřeknu EL-LEN-KA.
Nicméně… zeptal bych se rodičů, kteří s tímto z ciziny převzatým jménem přišli 😉
Doplňuji:
k té výslovnosti… on to někdo opravdu vyslovuje ellenka? nebo elenka?

cochee

Já souhlasím s mowlou. Pochybuju, že i výslovnost toho jména obsahuje dvě L za sebou.