Jak se skrývá odkaz?

Zdravím,jak se dá skrýt odkaz? V některých článcích nebo diskuzích je psáno třeba „informace se dočtete zde“ a v tom zde je odkaz a po kliknutí se zobrazí děkuji

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

<a href=„www.neco­.cz“>neco</a>

Doplňuji:
arygnoc: pokud muzu, tak javascript pouziju az posledni reseni.)

Další odpovědi
Sůwa

Možná to nezodpovím dost srozumitelně, ale skrytý odkaz má ikonku, která vypadá jako brýle pod zeměkoulí. Označíš slovo za které chceš odkaz skrýt, klikneš na tu ikonku a otevře se okno, kam vložíš link. Vyzkoušej to třeba u mailu, stačí klik a uvidíš co se zobrazí. Omlouvám se za laický popis.
Je to ta prostřední :
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2018nadap062631625­590231.jpg

arygnoc

efektná je konštrukcia:

<a name=„tu bude adresa, kam odkaz smeruje“ onclick=„window­.open(this.na­me); return false“>slovo, ktoré odkaz označuje</a>

veľmi sa mi to páči, neounačuje odkaz „underline“ (ale samozrejme je možné nastaviť v css).

samozrejme, že sa dá otvárať i do toho istého okna [rámy snáď neoužívate, že?]

pre znalejších – je to prosto hračička, ktorú málokto používa.

RQLM

pokud byste znal zaklady HTML, tak byste to pochopil ihned. prostudujte si alespon informace ohledne tagu <a>