jak se šije prošívaná péřová deka?

Nejlepší odpověď
Drap

Péřové deky jsou většinou děleny do obdélníků nebo čtverců. Nejprve se sešijí podélné švy, do každé kapsy se dá stejné /odvážené/ množství peří, přešije se příčný šev a pokračuje se. Někdy se dělají dvouvrstvé, aby švy v jedné vrstvě vycházely do středu dílů vrstvy druhé.

Další odpovědi
hanulka11

kdysi před lety je mamka šila , ale musela si vzít stroj do prádelny, protože by bylo peří všude

nejprve sešila sypek pak rozměřila pruhy po délce jak budou daleko od sebe a ušila a pak jsme začaly vkládat peří a vždy kazety v celé řadě uzavřely švem a postupovaly až se naplnila celá deka . Bylo to fajn, že se peří nepřesýpalo a pěkně deka držela tvar.