Stříbrný

Jak se seznamuje muslim s muslimkou, která je zahalena do burky či nikábu?

U nás se sezamuje všemožně, v divadle, v kině, na diskotéce, ve školách apod. Princip je takový, že se oba do sebe zadívají, přeskočí jiskra a dál to znáte.
Jak to však chodí v muslimských zemích, kde jsou ženy zahaleny až na malý průzor u očí? "Nekupuje" muž vlastně zajíce v pytli?
Počítám, že doma žena zahalená být nemusí a teprve až tam muž zjistí co si to přivedl domů. Potom chápu více manželek - však ono se to povede a jednou si domů přivedu tu o jaké jsem snil.
Nebo jak to tedy funguje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Při cestách po Egyptě jsem zpovídal našeho průvodce Saida jak si vybíral manželku, když všechny jejich ženy jsou zahaleny. Sdělil mně, že zde opravdu existuje značná nejistota. Jemu manželku vybrali rodiče a měl údajně štěstí. Manželka je sličná absolventka práv, bydlí spolu v Luxoru a vychovávají tři děti. Další už neplánují. Said se velmi pobavil když jsem mu sdělil, že u nás se podobný výběr jmenuje "kupovat zajíce v pytli. Sám se naučil perfektně česky a tvrdí, že čeština je lehčí než arabština.

Další odpovědi:

Zlatý

Kukni - http://cervenobili.cz/…
;-)))
Ale jinak si počti tady - www.hks.re/… (strany 5 a 6), hlavní roli při seznamování (pokud nejde přímo o sňatky domlouvané rodiči/rodinami) hraje rodinné prostředí - setkávají se celé rodiny, nikoli jen oni dva seznamující se...
;-)
_________
Sorry, odkaz jsem opravil, stáhne se .pdf
;-)

Zlatý

Sňatky a vztahy se ve většině případů dohodnou předem mezi rodinami

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.