JájsemRaibek

Jak se seznamuje muslim s muslimkou, která je zahalena do burky či nikábu?

U nás se sezamuje všemožně, v divadle, v kině, na diskotéce, ve školách apod. Princip je takový, že se oba do sebe zadívají, přeskočí jiskra a dál to znáte.
Jak to však chodí v muslimských zemích, kde jsou ženy zahaleny až na malý průzor u očí? „Nekupuje“ muž vlastně zajíce v pytli?
Počítám, že doma žena zahalená být nemusí a teprve až tam muž zjistí co si to přivedl domů. Potom chápu více manželek – však ono se to povede a jednou si domů přivedu tu o jaké jsem snil.
Nebo jak to tedy funguje?

Nejlepší odpověď
dudu

Při cestách po Egyptě jsem zpovídal našeho průvodce Saida jak si vybíral manželku, když všechny jejich ženy jsou zahaleny. Sdělil mně, že zde opravdu existuje značná nejistota. Jemu manželku vybrali rodiče a měl údajně štěstí. Manželka je sličná absolventka práv, bydlí spolu v Luxoru a vychovávají tři děti. Další už neplánují. Said se velmi pobavil když jsem mu sdělil, že u nás se podobný výběr jmenuje "kupovat zajíce v pytli. Sám se naučil perfektně česky a tvrdí, že čeština je lehčí než arabština.

Další odpovědi
gecco

Kukni – http://cerveno­bili.cz/4374/a­rabska-seznamka/
😉
Ale jinak si počti tady – www.hks.re/wi­ki1/doku.php?do=ex­port_pdf&rev=0&­id=islam3 (strany 5 a 6), hlavní roli při seznamování (pokud nejde přímo o sňatky domlouvané rodiči/rodinami) hraje rodinné prostředí – setkávají se celé rodiny, nikoli jen oni dva seznamující se…
😉
_________
Sorry, odkaz jsem opravil, stáhne se .pdf
😉

Drap

Sňatky a vztahy se ve většině případů dohodnou předem mezi rodinami