Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak se seznamuje muslim s muslimkou, která je zahalena do burky či nikábu?

U nás se sezamuje všemožně, v divadle, v kině, na diskotéce, ve školách apod. Princip je takový, že se oba do sebe zadívají, přeskočí jiskra a dál to znáte.
Jak to však chodí v muslimských zemích, kde jsou ženy zahaleny až na malý průzor u očí? „Nekupuje“ muž vlastně zajíce v pytli?
Počítám, že doma žena zahalená být nemusí a teprve až tam muž zjistí co si to přivedl domů. Potom chápu více manželek – však ono se to povede a jednou si domů přivedu tu o jaké jsem snil.
Nebo jak to tedy funguje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? quentos, dudu, johana 56, briketka10, gecco, anonym před 3046 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Při cestách po Egyptě jsem zpovídal našeho průvodce Saida jak si vybíral manželku, když všechny jejich ženy jsou zahaleny. Sdělil mně, že zde opravdu existuje značná nejistota. Jemu manželku vybrali rodiče a měl údajně štěstí. Manželka je sličná absolventka práv, bydlí spolu v Luxoru a vychovávají tři děti. Další už neplánují. Said se velmi pobavil když jsem mu sdělil, že u nás se podobný výběr jmenuje "kupovat zajíce v pytli. Sám se naučil perfektně česky a tvrdí, že čeština je lehčí než arabština.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Kukni – http://cerveno­bili.cz/4374/a­rabska-seznamka/
😉
Ale jinak si počti tady – www.hks.re/wi­ki1/doku.php?do=ex­port_pdf&rev=0&­id=islam3 (strany 5 a 6), hlavní roli při seznamování (pokud nejde přímo o sňatky domlouvané rodiči/rodinami) hraje rodinné prostředí – setkávají se celé rodiny, nikoli jen oni dva seznamující se…
😉
_________
Sorry, odkaz jsem opravil, stáhne se .pdf
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Sňatky a vztahy se ve většině případů dohodnou předem mezi rodinami

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek