Jak se šetrně zbavit mravenců na zahradě v jahodovem záhonku?

Jak se zbavit mravenců na zahradě v jahodovém zahonku? Děkuji za odpovědˇ.

Nejlepší odpověď
atriplex

Šetrně nelze. Lze použít jen chemii. Královna je hluboko v zemi, takže mechanicky by to šlo akorát bagrem. Zvažte však, zda je nutné mravence likvidovat, neboť oni likvidují ve velkém škodlivý hmyz a to nejen na jahodách.

Další odpovědi
anonym

Je pravda,že šetrně to nepůjde.Buď jahody,nebo mravenci.
Ale zaslechl jsem,opakovaně,že na ně platí zubní pasta Fluora.Nezničí je to,ale odradí.
Jak jsem koupil,tak prodávám.
Jinak-chemická válka.

pekynka

Dočasně je vypudí kuchyňská sůl, alespoň se na čas přestěhují.Rozsypte ji kolem keříků jahod, plodům neškodí.

Jahoda

Souhlasím s kolegou. Šetrně to bohužel nejde. Jedině chemikáliemi. V drogerii koupíte veliké množství různých přípravků. Já používala tokový modrý prášek, aby mravenci poumírali. Ovšem když prášek na jahody nasypete, už je nesmíte konzumovat, ale také záleží jaký prášek má jaké složení. Je více druhů. Zeptejte se v drogerii, tam Vám určitě poradí. 🙂 Přeji mnoho štěstí

Klarisa

Já na mravence použila prášek do pečiva,posypala jsem záhonek a mám po mravencích.