čeják

jak se seřadí podle abecedy slova vy,vysoký,výt,výs­kat,zvykat

Nejlepší odpověď
annas

Vezmu nejkratší vy – 2 písmena.

Další slova . 3. písmeno . je s, t, s, y. Tedy , s, s, t, y. Protože jsou dvě stejná písmena na 3. místě, podívám se na místo 4., po s – tedy sk, so atd. …
Předpokládám, že znáte abecedu. Stále řadím jednotlivá písmena za sebou podle abecedy.

Další odpovědi
anonym

Dáš-li si do sloupce v excelu a zapneš filtr, uvidíš hned názorně.
Jinak řazení je podle 1. písmene, při shodě nastupuje i 2., přičemž velké má přednost před malým a krátká hláska před dlouhou (y/ý).
U PC (např. abecední řazení adres či souborů) se číslice vyhodnocují s prioritou před abecedou.,

isteron

Vy, výskat, vysoký, výt, zvykat.

bolak

annas: Jak je to s diakritikou? pvůdně sem chtěl napsat něco podobnýho jako tady vševěd, protože abeceda je daná > http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­beceda , ale když sem se podíval do slovníku, tak tam se čárky ignorujou a řadí se to jako kdyby tam čárka nebyla.

Tákže?

annas

Nejprve se řadí znaky bez diakritických znamének, po nich následují znaky s čárkou, po nich znaky s háčkem (kromě případů, kdy má primární řadicí platnost), po nich znaky s kroužkem.

vyd-ra, vydra-n-covat, vyd -rá-pat, vydra-t atd.

To znamená, že se bere zřetel ke všem dalším písmenům, takže „á“ nasleduje po „a“, pak opět „a“, ale na dalším místě jiná souhláska (p, t).

anonym

Ahoj, annas! Já si dovolím ještě postěžovat na fakt, že když žádám o vydání průkazůpůvodu na štěňata, tak musí být abecedně seřazena a ještě navíc napřed psi a potom feny! A ještě musím jména od jednoho písmene vymyslet. Takže to potom vypadá asi takto: Vrh „H“ Herold, Hurvínek, HannyBanny, Hasana atd.

annas

Nemáš to jednoduché. Musíš mít nápady, abys všechny ty roztomilé tvory pojmenovala.
Určitě je to záruka původu. Ale určitě to děláš s láskou.

anonym

bolak, nedelejte mi tady v tom bordel.. poprve chci zacit bodovat spravedlive a vy mi to tu nejak kazite … , tak jeste pockam .., jak se" diskuze " vyvine , protoze otazce , ani odpovedim vubec nerozumim .. dejepis mi nikdy nesel… -iv-

annas

Iv, ale je vidět, že bolak ani já jsme odpověď (nikoliv vaši) nějak nepochopili. Vy máte noťas, takže si můžete naše povídání seřadit v excelu podle abecedy 🙂

anonym

an.. v cem ze si to mam seradit ?? :o

annas

Je vidět, že na to řazení máte lidi. :.))

annas

Ad iv. Jsme na tom stejně. :.))

bolak

já to prostě nechápu :( Dr.Axl píše že Y je před Ý, takže buď to má blbě von a nebo všechny slovníky co mám doma, a jestli to maj blbě slovníky, tak je musím jít všechny v pondělí reklamovat :´(

annas

Slovníky reklamovat nemusíš, v nich je to určitě správně.
U odpovědi chybí pokračování, že jde o relativní pohled vzhledem k následujícímu písmenku.
Já předpokládala, že tazatel zná abecedu, proto jsem délku samohlásek nezmiňovala..

bolak

Já to vyreklamuju i tak, voni už sou stejně takový vochmataný a prakticky ten příbeh nemá hlavu ani patu…

anonym

ad.bolak: aspoň se projdeš…

anonym

hlavne at bolak nezapomene, ze tady se chodi reklamovat vsechno rovnou do sidla odpovedi …

  • iv-

briketka10

:)