quentos

Jak se rychle orientovat v mapě znaků?

V řazení znaků v mapě v text. editoru nevidím žádnou logiku, a tak než najdu jeden konkrétní znak, trvá to věčnost. Nemá někdo užitečný tip, jak se v ní lépe a rychleji orientovat? Díky

Odpovědi
Questman

Realita je, bohužel, taková, že v mapě znaků se opravdu nijak orientovat nedá. Je to jen o cviku než si člověk zapamatuje, kde jaké znaky zhruba jsou.

bolak

na co to potřebuješ?

quentos

při psaní textu … např. mi pořád trvá věčnost, než najdu v mapě znak " ± ", bohužel se však v daném textu krom jiných podobných znaků vobjevuje každou chvíli :{/>

Questman

na :{/> nepotřebuješ mapu znaků. Stačí přepnout na QWERTY a dál se pohybovat pomocí Alt Grey