Jak se RYCHLE naučit na test ze Zeměpisu?

Zdravím,
Zítra píšeme test ze Zeměpisu, Střední a Jižní Amerika (7. Ročník), je toho opravdu hodně, navíc odpoledne nejsem doma a píšeme to 2. hodinu, takže nějaké učení ve škole nepřipadá v úvahu. Atlas mám, ale s ním pracovat při testu nemůžeme, jeho součástí je i slepá mapa. Prosím nepište, že jsem se měla učit dřív, každý někdy zapomene! ;)
Předem děkuji za všechny odpovědi! :)

Odpovědi
Kelt

Tak si vezmi papír, atlas a vypiš si na papír důležité věci. Určitě máš i učebnici. Podívej se na každou zemi, obkresli si její polohu, napiš si sousedy, zjisti hlaví města, řeky, jejich tok atd. Nakresli si to na papír. Vypiš si hlavní města zemí, počet obyvatel, rozlohu. na internetu si můžeš ke každé zemi najít důležité informace, jako je průmysl, řeky a pod, nebo i hory. Vše si někam vypisuj, nejlépe na jednotlivé lístky – nejvyšší hory v zemi, hlavní města, nejdelší řeky, neznat jenom jména, ale i některé kvantitativní údaje. Nebo se nahraj a pouštěj si to, co se máš naučit. Záleží, zda se učíš čtením, nebo poslechem. A nech někoho, aby Tě vyzkoušel, nebo si udělej sám test. Tak budeš vědět, co umíš a co se musíš doučit. Ano nevíš, jak bych si to s Tebou vyměnil.

badisko

No proste se ucit …urcite jsi minimalne od patku vedela.. ze budete psat test… tak jses mela pripravit drive a ne to honit na posledni chvili …ted uz je pozde ptat se jak …to ze davas prednost blbostem pred skolou je jen tva vinna …takze to bude i tve hodnoceni bude podle toho vypadat …:(
K tve otazce nikdo na to nema zaruceny recept nebot ..kazdy se ucil rozdilne ..nekomu pomaha ,,klid pri uceni ..nekomu hudba ..nekdo si to musi napsat aby si to zapamatoval..jinemu to staci precist …atd …
Nebo si utrhni ruzi pichni se o trn …usni jako sipkova ruzenka a nech se od zaby probudit za 100 let …pote bude technologie natolik vyspela ze ..uz se budou inplantovat pametove cipy …a tak test zvladnes na 1…pouze de pripojis k pc a stahnes si informace …ktere budes potrebovat …:D

Hamon

Zapomenout na pul roku, ze mate zemepis, prestoze ho mate urcite nejmene jednou tydne? Zajimava vymluva.
Na test se vykasli a zacni se ucit na opravu.

anonym

Učení že nepřipadá v úvahu? Pokud mi paměť slouží, tak do školy jsem chodil právě kvůli učení a doma jsem se už neučil. Na výbornou to bylo málokdy, ale 4–5 jsem taky neměl. Tak se neboj. Ono by stačilo místo být na PC a odpovědích kouknout do atlasu.