LucinkaLLL

Jak se rozmnožují jehličnany?

Jak se rozmnožují jehličnany? Potřebuji to nějak zapsat do sešitu, a nevím jak. Všude na internetu je to moc odborně, a učitelce se moc nelíbí, když jí říkáme u zkoušení nějaká odborná, cizí slova. Prosím moc o pomoc.
Doplňuji:
WWW: neřekla jsem, že jim nerozumí!

Nejlepší odpověď
Lucijej

Rozmnožování jehličnanů

Na větvích vyrůstají samčí a samičí šištice.

· samčí šištice – s tyčinkami s velkým množstvím pylu

· samičí šištice – tvořeny semennými šupinami s dvěmi nechráněnými vajíčky

Opylení je pomocí větru – jehličnany jsou rostliny „větrosnubné“

Po oplození se vajíčka přeměňují v křídlatá semena, samičí šištice dřevnatí, vzniká šiška. Za sucha se šiška rozevírá, uvolňují se zralá semena, která se pomocí křídel rozšiřují do okolí. Z vyklíčených semen vyrůstají „semenáčky“.

Zdroj: http://vyuka.zsja­rose.cz/index­.php?action=les­son_detail&id=1564

Další odpovědi
www

Učitelka biologie nerozumí cizím slovům z botaniky? To si snad z nás děláš legraci 😉 Spíš bych ale řekl, že jim nerozumíš ty 😁:-D
Tak alespoň nelži, podívej se laskavě do učebnice, nebo přečti předešlé odpovědi, v nich už je vše podstatné.
Doplňuji:
Velmi dobře chápu, že jim nerozumíš ty. Což jsi jaksi (žeby omylem?) zapomněla zdůraznit 😁

ponovotny

šiškami

Emefej

Rozmnožují se pohlavně, některé taky vegetativně.

elektrikář

Jehličňany se rozmnožují semínky které jsou v šiškách.

Radomír.cz

No přece semínky ze šišek, např. smrk.