Zlatý

Jak se rozmnožuje banánovník ?

Dokáže to i bez pomoci člověka ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dokáže. Měla jsem banánovník. Správně má vyrůst, vykvést, odplodit, vyhnat nové sazeničky a ten odplozený uhynout. Návod mi přišel s tím, že by to vše měl stihnout za dva nebo tři roky.
Ten můj to vzal zkrátka - rostl sedm let, nevykvetl, nic nevyhnal a uhynul. Tak nevím, buď jsem tak zatraceně dobrá, nebo spíš nemožná pěstitelka banánovníků. Normálně v přírodě to banánovník dělá bez péče zahradníka a roste kupodivu bez problémů. Poznala jsem to na vlastní oči v Africe, kde se akorát čas od času odklidily uschlé zbytky listů a "kmene", aby nevadily rostlině v přístupu světla a vody. Jinak banánovník rostl velice spokojeně.

Další odpovědi:

Zlatý

Banánovník pěstuji už řadu let a využívám mateční rostlinu, která pravděpodobně patří do skupiny:
trpasličí banánovník vhodný k pěstování v bytech se zajímavě zbarvenými listy. V dospělosti dosahuje max. 1,5 m výšky. Horní strana listů je světle zelená s ohraničenými tmavě zelenými skvrnamí, Spodní strana je zbarvena do červena.
Banánovník není strom ani keř, nýbrž lodyha, která v příznivých podmínkách vykvete a zarodí cca po čtyřech létech a pak uhyne. Mezitím vytvřáří odnože, které lze celkem snadno oddělit od matky a využít pro další pěstování. Mně se zatím pouze jednou zadařilo sklidit úrodu asi sedmi banánů, byly sice menší, ale šťavnaté a velmi chutné. V současnosti opečovávám v bytovce - na komodě v ložnici pouze jeden exemplář a přátelům se chlubím faktem, že patřím do menší skupiny občanů, kteří v našem zeměpisném pásmu spím pod banánovníkem.

Doplňuji:
Banánovník se nerozmnožuje semeny a je záhadou, jak se vlastně rozšířil po celé matičce Zemi. Dokonce existuje názor, že jde o rostlinu z jiného světa, kterou sem dopravili a rozmnožili mimozemšťané s cílem pomoci nasytit zdejší lidskou populaci?!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.