najdem

Jak se rozmnožuje aeonium arboreum ? Česky růžicovka.

Doplňuji:
Jak řízek upravit, do jakého substrátu založit řízek , použít stimulační pudr, jaká vlhkost substrátu, použít skleník?

Odpovědi
anonym

Řízky – ideálně vrcholových růžic, ale obvykle se ´chytí´ i listové řízky, ani není potřeba stimulátor – jen musíš nechat řez na vzduchu zaschnout.
Doplňuji:
Jak řízek upravit, do jakého substrátu založit řízek , použít stimulační pudr, jaká vlhkost substrátu, použít skleník?
Plochu řezu musíš nechat zaschnout (2–3 dny, na vzduchu), stimulátor neuškodí, ale není potřeba.
Substrát běžný zahradní, případně vylehčený tak čtvrtinou písku, můžeš použít i substrát na kaktusy a sukulenty.
Semotamo zalít, skleník (resp. vyšší teplota a hodně světla) je vhodný, ne ale vysoká vzdušná vlhkost, při prudkém (poledním) slunci je vhodné rostlinku přistínit.

marci1

Rozmnožuje se nejlépe odříznutými vrcholovými růžicemi. Řízky necháme asi 3 dny zaschnout, pak je zasadíme do vlhké zeminy a dáme na teplé zastíněné místo při mírné stálé vlhkosti substrátu.

Zdroj: http://www.gar­ten.cz/a/cz/496-aeonium-arboreum/

huxa

Řízky