jedna26

Jak se rozjet ze zpátečky?

Myslím, když mám zaparkováno a vedle mě stojí další auta. Nejdříve pomocí spojky a klíčku nastartuji auto, pak přidám plyn a pomalu pouštím spojku, zmáčku ten knoflík uprostřed palubky a zařadím zpátečku a auto se rozjede dozadu a pak točím volantem, pak přeřadím třeba na jedničku je to tak správně? Nebo stále musím držet spojku, aby auto jelo do polohy, kterou chci a pak ji začat pouštět?

Nejlepší odpověď
Dochy

Tipnul bych že tím knoflíkem uprostřed jsou výstražná světla. Mám pravdu? Nezapomeň je pak zas vypnout 😉 Co se jízdy týče to už asi napsali kolegové… (Alesh, Dubaro). Vše by Ti měli vysvětlit v autoškole. Pokud máš nejasnosti, zeptej se. Jsou tam od toho aby Ti to vysvětlili. A je jednodušší a rychlejší když se zeptáš na to co je Ti nejasné, než aby instruktor mlel furt dokola celou přípravu… A vykašli se na nějaký stud k těm otázkám (já vím že je to těžké, já bych se jako mladej blbej cucák taky neptal 😉 )

Další odpovědi
Alesh

Jakej knoflík uprostřed palubky?
Prostě couváš, pak chceš zastavit, resp. jet dopředu, tak v podstatě musíš udělat nejprve to, že zastavíš, tady smáčkneš spojku a brzdu. Jakmile auto zastaví a pokud jsi na rovině, už nemusíš stát na brzdě, ale na spojce ano, pokud máš stále zařazen nějaký rychlostní stupeň. Pak přeřadíš ze zpátečky na jedničku a normálně se rozjedeš, úplně stejně, jako kdybys předtím necouval. Prostě to jsou dva na sobě nezávislé rozjezdy, první dozadu, druhý dopředu.

dubraro

Odpovíš si sám, když si představíš funkci spojky.
Při běžícím motoru je tento postup: Sešlápnout spojku, zařadit zpátečku, pouštět spojku a přidat mírně plyn, auto se rozjíždí dozadu. Po dosažení žádané polohy sešlápnout spojku, zabrzdit, přeřadit na jedničku, pouštět spojku a přidat mírně plyn, auto se rozjíždí dopředu.
Nevím, co myslíš knoflíkem uprostřed palubky. Jestli máš auto s automatickou převodovkou, odpadá manipulace se spojkou. Zařadíš R, přidáš plyn, jedeš dozadu. Zařadíš D, přidáš plyn, jedeš dopředu.

mosoj

Tak jak to popisuješ, ti zde nikdo nepomůže. Jedná se o základní nepochopení mechanismu ovládání auta. Na to musíš s instruktorem !!!!!

Dochy

26: Ne že by mi ta nominace nelichotila, ale myslím, že další tu popisují problém lépe a souhlas s nějakým tvrzením můžeš připsat jako doplnění k otázce, nebo dopsat tady v diskusi. Nominací zároveň uzavíráš otázku a nikdo další již nemůže přispět odpovědí.

kablik

evidentně 26ka chce tatovi ukrást auto, víte kolik škod můře podle vaších rad napáchat?

Dochy

Podle jiných dotazů je mu přes 18 a dělá autoškolu. Snad má trochu rozumu… Stejně ty rady tady jsou informace běžně dostupné…