atena

Jak se rozhodnout při výměně plynového

boileru? máme si koupit zase plynový a dražší nebo elektrický levný??

Nejlepší odpověď
Drap

Je třeba spočítat i samotný provoz. Levnější elektrický, dražší topné medium a nebo dražší plynový s levnějším plynem. Asi bych volil plyn.
Před časem jsem řešil podobný problém. Zakoupil jsem elektrický boiler. Vzhledem k tomu že převážně ohřívám teplou vodu dřevem přes klasický kotel a mimoto mám propojení, že v případě potřeby mohu ohřívat vodu i přes plynový kotel, tak jsem volil tuto variantu s tím, že elektriku jsem ani nepřipojoval.

Další odpovědi
Hlada

Elektrina je zhruba třikrát dražší než plyn. Jestli máte v pořádku komín, tak je levnější ohřívat vodu plynem. Bojler má ale smysl jen v tom případě, že je kombinovaný. Pro samotný ohřev TUV je lepší průtokový ohřívač.