MrnousakCZE

Jak se říká tomu, když samurai jedním pohybem tasí a zároveň sekne?

Někde jsem slyšel o tom, jak to samuraiové praktikovali při soubojích atd. Ale nemohu si vzpomenout na název, uvítám i podrobnější informace.

Nejlepší odpověď
Alesh

Ako to bolo s nosením meča. Najstarší a najbežnejší spôsob sa nazýval Tsurumaki Gatame No Shio To. Ten predpisuje pre katanu horizontálnu polohu – ostrím hore. Malo to svoj účel. Pri tasení meča mohol samuraj ihneď viesť úder na protivníka. Krátky meč wakizaši bol umiestnený za opaskom ostrím dolu.
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Samuraj

Hlavní zbraní samuraje byla katana – tři čtvrtě metru zahnuté oceli ostřejší než břitva. Katana představuje možná nejstrašnější zbraň, jakou kdy člověk vyrobil. Má úžasné ostří tvrdé jako diamant. Samurajové věří, že katana obsahuje samotnou duši samuraje. Tasení katany z pochvy se stalo samostatným bojovým uměním zvaným lai-jutsu. Japonci celé roky studovali, jak se co nejrychleji dostat z bodu A do bodu B. Samuraj svého nepřítele zasáhl rovnou při tasení.
http://www.chlad­nezbrane.eu/nin­jove-samurajove-katana-nindza

Další odpovědi
hapiky

Nejsem samuraj, proto já nejdřív tasím, pak přeříznu.

Psychotic

Alesh: „Hlavní zbraní samuraje byla katana“ – Proboha, nevím, kdo ten článek psal, ale o samurajích ví tedy kulové. Leda tak z hollywoodských filmů nebo anime.