Lucky Strike

Jak se říká této části dvěří?

Jak se nazývá taková ta součástka u pokojových dveří, která se nachází na boční straně dveří, vidíme ji pouze jsou-li dveře otevřené, a když stlačíme kliku dolu, tak zajede do otvoru, když ji pustíme, vyjede ?

Potřebuji vědět jak se tomu nadává, jedno jestli odborný nebo lidový název, děkuju.

Nejlepší odpověď
anonym

Střelka odborně, jazýček lidově…
Viz – http://www.ge­ge.cz/mat/dver­ni_zamky_k.pdf , strana 9.3.

Další odpovědi
elektrikář

Je to střelka zámku
Doplňuji:
Je to součástka zámku která drží dveře, zavřené v protiplechu v rámu dveří.