Ladič pian

Jak se říká rovnátkům na prsty co nosí hráči na kytaru?

Je to kovové na 2 fingery.

Nejlepší odpověď
quentos

bendžisti tomu říkají „prstýnky“ – snad ta terminologie bude stejná i u kytary. Pokud tedy myslíte totéž, co já – přirovnání k „rovnátkům“ mi přijde zvláštní :{)>

Další odpovědi
briketka10

odborně se těmto nástrojům
říká náprstky..

http://www.acou­sticmusic.cz/na­prstek-pro-dobro-propik-reso-brass
Doplňuji:
http://www.acou­sticmusic.cz/prsty­nek-na-banjo-national
teď jsem našla prstýnky na té samé stránce co náprstky..

anonym

Rovnátka na prsty tedy neznám, ale jak píše Quentos prstýnky, které chrání a nahrazují nehty, to ano.

Děda Louda

Nejedná se ani o prstýnky, ani rovnátka na prsty (to by mohly být třeba dlahy). Jde o pohyblivý pražec zkracující účinnou délku struny a tím ovlivňující výšku vyluzovaného tónu . Může mít různé podoby, např. destičky, ale pro pohodlnější ovládání při hře se může jednat o trubičku, jež se navléká na jeden či dva prsty levé ruky (při normálním držení nástroje).