RAB

Jak se říká přídavným jménům, která se nedají stupňovat?

(například matematický, domovní, autobusový…)

Nejlepší odpověď
annas

Vztahová přídavná jména (relační) – obvykle se nedají stupňovat. -vztahují se k podstatným jménům – ta,která jste uvedla.

Označují nějaký vztah k určité skutečnosti, např. k látce (železný, pšeničný, plátěný), k osobě (lidský, dětský), k času (zimní, včerejší), k místu (městský, zahraniční, pražský), k abstraktní skutečnosti (vědecký, sportovní) atd. Tato přídavná jména se obvykle nestupňují;

Patří sem i přídavná jména přivlastňovací (posesivní) – otcův, matčin