Jak se říká mužům, kteří pečují o dítě bez matky? Matkám bez uvedení otce se říká svobodné.

Nejlepší odpověď
zjentek

frajeři ..bezva chlapi

Další odpovědi
annas

Dřív se mluvívalo o „svobodných matkách“. Doba se ale změnila. Pokud se dřív rodiče nevzali, prakticky vždy to automaticky znamenalo, že dítě vyrůstá v neúplné rodině

Dnes zákon mluví o osamělých rodičích: „Za osamělého rodiče se pro účely tohoto zákona považuje rodič, který je svobodný, ovdovělý nebo rozvedený, pokud nežije s druhem. K druhovi (družce) se jako ke společně posuzované osobě přihlíží, jen žije-li s oprávněnou osobou (odstavec 1) nebo s osobou uvedenou v odstavci 2 alespoň tři měsíce. Za osamělého rodiče se nepovažuje rodič, který žije v registrovaném partnerství.“ (§ 7 zákona o státní sociální podpoře)

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/rodicov­stvi/236433-nejen-dite-otec-musi-zivit-i-osamelou-matku!

MonkeyKing

Třeba svobodný, nezadaný …

anonym

annas promiň, ale i u mne jsou to frajeři. Přestože máš pravdu, nominoval jsem zjentka

annas

Nemusíš se omlouvat. Je to Tvoje rozhodnutí. Je pravda, že když zůstane muž sám a stará se o děti, je frajer. 🙂