Cartierka

Jak se říká mláděti od lamy?

Lamátko, lamčátko, lámě ? :D

Nejlepší odpověď
anonym

My jsme jim říkali lamičky,lamát­ka.Starej samec byl lamák,mámy lamy.Ať si s tím čeština nějak poradí,nám to šlo z úst tak akorát!!!…:D

Další odpovědi
iceT

Do jazykové poradny přišel dotaz, zda je náležitě utvořen výraz lamě pro mládě lamy. Pisatel uvádí, že tento výraz nenašel v žádném našem slovníku, a tak zapochyboval o jeho správnosti.

Slovníky pochopitelně neuvádějí vždy všechny odvozeniny, zvláště když nevybočují ze slovotvorného systému. Uvedený výraz lamě je vytvořen zcela analogicky jako nám běžnější typy kachna — kachně, slon — slůně, medvěd — medvídě.....

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=6475

Lucijej

Úplně nějjistější název je „mládě lamy“. Pak asi lamátko, které se stejně odvozuje jako housátko, telátko apod. :o)
Ale jehně to nebude, protože jehně je od ovce a ta patří do čeledi turovitých, stejně jako kráva a lama patří do čeledě velbloudovitých. a u velblouda vzniká stejná otázka… velblouďátko? :o)

MacChill

jehně

SonsyMite

určitě noob

venkovan

Politik

samicek333

Asi byste mohla říct všechny tři, ale asi ani jedno nebude správně. Vím, že někde, třeba u bizonů, nebo jim podobných zvířat, se třeba říká tele, tak u lam to bude asi jehně, nebo něco podobného.