Avatar uživatele
bolak

Jak se říká lidem, kteří lichotku berou jakou urážku?

Člověku, kterému se zmíníte o nějaké jeho vlastnosti, která se vám na něm líbí a on to pochopí, jako výtku nebo zesměšnění jeho osoby?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Wang, Kohut57 před 4346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Záleží na tom, jaká jeho vlastnost se ti na něm líbí. Jestli mu řekneš, že je roztomile cáklej, línej, falešnej, nechápavej, lakomej a chamtivej, tak se nediv, že nebude skákat jak Bubka!
V lichocení nemusí jít jen o vlastnosti, jsou lidé, kteří dovedou rádi „zalichotit“ hlavně co se zjevu týká. Pořádně napapané tvářičky, krev a mlíko, chasník, pleš šetří prachy za holiče, dobře šmakuje, ixkama se nezacákaj' gatě, bytelnej podstavec, nejsi nemocnej?, prej jsi mrtvej?!..
Jestli „lichotíš“ nějak podobně jako „kamarádovi“ s ultrazvukem, pak se nediv, že se se zlou potážeš. 🙂
(Pokud je to slušné a upřímné a někdo se urazí, pak asi neumí lichotky přijímat a to je podle mne trouba.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Tupci. Jenže i „lichotka“ může být míněna, nebo podána ironicky 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Lichotit se nemá. Chválit ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

urážlivci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Nějak tu obecně zapomínáme na „lichotníka“, jako na osobu, která lichotí. Podle mne lichotka zůstane vždy lichotkou (je jí ve své podstatě vždy), tedy do chvíle, která rozhodne zda ji „lichotník“ podá jako lichotku nebo se maskován lichotkou dopustí záměrné a cílené urážky (nebo učiní narážku) a to přitom pro nepozorného dalšího diváka společensky přijatelným způsobem. Lichotí-li vám člověk, jehož každodenní chování a jednání je v přímem rozporu s lichotkou… není divu, že lichotka je právem považována za určitý druh provokace nebo manipulace (s polichoceným, častěji však jako manipulace s okolím).

Jak se takovým říká?
…manipulátoři?
…provokatéři?

Komunikace (dobrá i špatná) je vždy otázkou alespoň dvou aktérů… co myslíte?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

To jsou asi netýkavky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Lichotky nesnáším,a to od nikoho.Protože většinou pak následuje, můžeš mi půjčit?
Ti kdo mne znají, už ví že tudy cesta nevede.
Jo a ti co lichotku berou jako urážku,tak to jsou lidi kteří stojí pevně na zemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

ono ,obecne vzaté, je celkom diplomacia (rozumej umenie) povedať človeku, že je blbec, tak aby sa neurazil.
ale pokiaľ niekto nepochopí lichôtku, tak to je už marné.

Je to proste Blbec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Amie

Ženský? ty to většinou dělají ne? Hlavně když se mluví o jejich postavě ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Mapel: Netykavky jsou podle mýho lidi, co se snadno urazej. Na něco „ne zrovna obvyklého“ na nich poukážeš a oni přehnaně zareagujou, ale já mám na mysli člověka, kterému polichotíš a on to pochopí úplně opačně. Je pro to nějaký název?

před 4346 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek