Jak se říká člověku, který neví co je to humor, nebo ho špatně chápe?!

Nejlepší odpověď
annas

Ten, kdo nechápe humor či vtip, neznamená, že je špatný či hloupý. Vy zase nemusíte chápat jeho. Takže v jeho očích působíte jako suchar. Je to hodně subjektivní.

Každý z nás má totiž jinou představu o tom, co je a není vtipné.
Proto někdo miluje třebas humor Vlasty Buriana, jiný Zdeňka Izera a další je nemohou ani cítit.

Jsou situace, kdy humor není na místě. Nahrazuje se kvalita lacinými vtípky či vulgárními iscénkami.

Nedávno jsem v ČRo zaslechla povídání o humoru a tzv. bavičích. Existují tři druhy humoru: normální, černý a morbidní. Každý bere jinak …

Jak říká J. Werich: " Klauni nejsou, ale šašků je ajéje!…".

Nic proti humoru. Buď hned cítím, že se s někým směju stejným věcem, situacím, jsem tedy naladěná na stejnou notu, anebo si nerozumíme …

Další odpovědi
marci1

Mrzout, škarohlíd ? 🙂
Citáty Jana Wericha :

,,Smích chytré lidi léčí. A jen blbce uráží.”

,,Humor je boj s lidskou blbostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.”

Podobná otázka : 🙂
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-odborne-nazyva-nedostatek-smyslu-pro-humor

iceT

suchar

briketka10

Blbec s vytřeštěnejma očima, tak si připadám někdy
já, když nepochopím vtip, kterej mi někdo vypráví 🙂

led

barbakan?
to som asi nemala
ešte jednu možnosť, prosím…
Kto postráda zmysel pre humor, hmm, strašná záludná otázka.
Ak barbakan to nie je a ja sa k tomu nepriznávam, tak, kto potom to je…
Veď i ten Tragéd niekedy aj čierny humor prizná
Pozerám, aha, tam je človek, čo humor nepozná… Hej, ty tam, Človek bez humoru, postoj, otoč sa…
hmmm, asi to nie on, žiadny človek taký nie je…
Humor má každy v sebe, len v mnohom odlišný je a každý vidí ho inak.

setapouch

Člověk bez smyslu pro humor.

Ovšem humor jednoho může být nepochopitelná trapnost pro druhého. A kdo má právo určovat, co je ten správný humor?

anonym

Není to Gelotofobie?
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Gelotofobie

briketka10

A teď bych se Ti měla asi omluvit, protože otázka
zněla na člověka, který nemá smysl pro humor.
Ale nemusíš do mě rýt !! Tlemit se můžu čemukoliv
pořád a budu 😁

briketka10

A ta gelofobie cos napsal není vůbec smysl
pro humor definuje opačnej význam a to
spíš stud a tak trochu člověka, který se
vyhýbá společnosti, protože se v ní necítí
dobře né s prominutím proto, že má ten
onen smysl pro humor, ale, že se stydí, že
by se ztrapnil cokoliv by vyslovil a čemu
by se zasmál v nevhodnou dobu a i když
není čemu se smát 😁

briketka10

Jugare

No jo, aby sis do mě nerejpnul viď to je Tvoje doména,
když nemáš do nikoho jinýho, tak do mě, aby Ti brzo
utípli tipec bylo by načase všem by se ulevilo.

briketka10

Jinak se tlemím čemukoliv, takže mysl pro humor mi určitě
nechybí, ale nejsem škodolibá spíš lítostivá tomu, kdo by
upadl bych se nesmála, zvedla bych ho.

anonym

Pokud se tlemíš čemukoliv,tak to je asi nějaká choroba.

setapouch

led: to musel být dobrý matroš.

anonym

Humor je vědomá tvůrčí činnost, při které je skutečnost vytvářena či popisována odlišně ve srovnání s obvyklým způsobem tak, že to vzbuzuje pobavení (smích či úsměv, což už je emoce). To, že někdo upadne, není humor. Humorem se to stává až zábavným popisem. Ne vždy je příčinou smíchu humor. Komická situace nerovná se humor. To, že nám nějaká situace či člověk připadají humorní, je právě naší schopností ji tak vidět. Smysl pro humor je právě ta schopnost tvůrčího vidění a zejména popisu skutečnosti, který pobaví. Smysl pro humor má dva aspekty – schopnost humor tvořit a schopnost humor chápat (schopnost podívat se na věci tvůrčím způsobem). Smysl pro humor je tvůrčí ve smyslu odlišného (někdy až zdánlivě absurdního) vidění světa a právě tato schopnost je velmi významná .

Děkuji tím panu Zelenkovi