autacek

Jak se řeší zpětný průnik vody kanalizací, při povodni ?

Na principu spojených nádob lze čekat, že povodňová voda může do kanalizace na nechráněném místě natéci a na „chráněném“ vytéci. Typicky – zabedníte dům, dveře i okna a ono Vám to vyteče vevnitř záchodem v přízemí. Řeší se to nějak i u těch mobilních stěn ? Například při pohledu na Karlův most (z webkamery) http://webcam­.pis.cz/Upload/vi­deochb1.jpg je vidět, dole v pravo na obrázku protipovodňová stěna, kdy některé domy na Kampě „byly obětovány“. Myslíte si, že se to nějak řeší, nebo by tudy voda tekla vesele dál do města ?
Doplňuji:
Ano, o zpětných klapkách na výstupu odlehčovacích komor vím, za dvěma jsem i osobně byl. Ale povrchové kanály (tam kam teče dešťovka z ulice) žádnou klapku nemají, a stejně tak Váš záchod doma žádnou zpětnou klapku nemá. No nic, do příští povodně snad zase 100let ;)

Nejlepší odpověď
Dochy

Nevím jak konkrétně je řešené tohle místo, ale u některých výtoků kanalizace (třeba splaškové vody přímo do řeky) bývají vidět na výtoku zpětné klapky. Předpokládám, že něco takového bude i v ohrožených místech.
Doplňuji:
""Do kanalizační sítě jsou instalovány uzávěry, které umožní zabránit průniku vody v opačném směru, a přečerpávací systémy, které umožňují odčerpávat obsah z takto uzavřené kanalizace." – wiki a protipovodňová ochrana prahy. Podrobnosti i s fotkama by potěšily, ale zatím jsem na nic nenarazil.

Další odpovědi
AnnieBunny

Nevím jak se to řeší, ale čekala bych, že tam existují vsakovací mechanizmy, jako se dělají třeba i u rodinných domů, viz:
http://www.asi­o.cz/cz/hospo­dareni-s-destovymi-vodami-mesto
Ty vsakovací bloky by měli vodu zadržet.