Stříbrný

Jak se řeší reklamace, pokud daná věc má i mechanické poškození?

Před pár měsíci mi spadl tablet, akorát se udělala menší pavučinka, vše jelo jak by mělo. Před dvěma týdny při tlaku na určité místo se začal obraz "dvojit" a nebo spíše zčernala obrazovka. Včera se to velmi zhoršilo a už nefunguje displej vůbec. (resp. nepřenáší se do něj barvy, podsvícený je pořád, takže poznám, že je zapnutý). Osobně bych to na 100% viděl na špatný kontakt displeje s motherboard, což by se mělo vztahovat k reklamaci. Máte nějakou podobnou zkušenost? Měli by mi to uznat a opravit? (klidně bych se na to podíval sám, ovšem tablet nemá šroubky a s rozděláváním věcí, které mají jen nějaké plastové zoubky, nemám dobré zkušenosti.)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Myslím, že ti reklamace uznána nebude - prodejce/servis bude tvrdit, že k závadě došlo v souvislosti s mechanickým poškozením - můj odhad.

Další odpovědi:

Zlatý

Řešil jsem tu něco vzdáleně podobného, viz zdroj. řešil jsem to se svým právníkem a ten mi doporučil domáhat se navrácení peněz. Stav je ten, že jsem jim to donesl na krám a oni to poslali na centrálu, teď čekám na jejich vyjádření, jestli dostanou rozum či nikoli.
Hele a ten kryt nejde vyměnit, aby zkrátka jsi tam nepřišel s pavoukem, ale jen s tou závadou, co chceš reklamovat. V tomto případě ti budou určitě tvrdit, že to s tím souvisí a klidně i může, zkrátka jsi to tím spadnutím mohl načít a jen se to projevilo později. Znalecký posudek by musel prokázat opak, což bude tak, že tvůj může tvrdit, že nesouvisí a jejich posudek, že souvisí. Rozhodl by to pochopitelně případný soud. Můj laický odhad, s pavoukem to moc nemá smysl zkoušet reklamovat, pokud by šel "odstranit", pak bych jim to donesl. Ale nemám zkušenost s dotykáči, takže tam to asi není tak jednoduchý jako u klasickejch, tj. nedotykáčů.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ jake-jsou-zakonne-duvody-zamit nuti-reklamace

Diskuze k otázce

Stříbrný

huxa

Alesh-Jde vyměnit, ovšem v servisu za to chtějí 1500Kč, byť bych jej určitě někde sehnal za pětistovku, tablet nemá jediný šroubeček, tudíž člověk musí přesně vědět, kde a jak zabrat, aby tam něco neutrhl.

Děkuji za odpovědi, zkusím to ještě pořešit přes mail s výrobcem, ovšem asi to dopadne koupením jiné značky.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.