autacek

Jak se řeší pokuty v MHD u cizích státních příslušníků ?

Tedy jde mi to to, jestli to následně dopravní podnik vymáhá po cizincích, když jedou u nás na černo a chytne je revizor, případně, jak nebezpečné je naopak pro nás, pro Čechy, v různých zahraničních městech, jet na černo ? Chytili Vás někdy takto někde ?

Odpovědi
Reezo

přímo jsem se s tím nesetkal, ale myslím si, že se na to revizor vykašle ve chvíli, kdy si uvědomí, že se s pasažérem není možné dorozumět 🙂

Hakunamatata

Pokud chytnou cizince, tak mu maximalne párkrát pošlou upomínku, ale na vymáhání právo nemají.

Co se týká toho, když by našinec dostal pokutu v zahraničí, tak je otázka jakou. Pokud ma revizor moje data z obcanky, tak bych si s tím nezahravala. Možná jiné staty totiž mají v tomto směru lépe vypracovany zákon. Pokud je to pokuta za steracem, (vím, ze na tu se nikdo neptal) tak na tu kašlu