Questman

Jak se řekne v přítomném čase „nápad mě nadchnul“?

Nejlepší odpověď
annas

Sloveso nadchnout je dokonavé, takže tvary přítomného času vyjadřují děj ukončený. buď v minulosti nebo v budoucnosti.

Sloveso nemá vidový protějšek, proto je třeba použít jiné sloveso – např. vzbuzovat, uchvacovat, zajímat, budit zájem..

Např. Jeho nápad u mě vzbuzuje/ vzbuzoval nadšení. Nebo nápad mě velmi zajímá., budí můj zájem, uchvacuje mě atd.

Další odpovědi
geekocz

Jsem tím nápadem nadšený?

Nechápavé

Jsem z toho napadu nadsen/y

lota

Nápad mě dělá nadšeným. Jsem z nápadu nadšená. Ale myslím, že i to spojení „nápad mě nadchnul“ bůže vyjadřovat přítomné nadšení.

anonym

nápad mě nadchýná
Doplňuji:
to zní dost strašně 🙂