Dan-Bohm

Jak se řekne Stanislav Kostka Neumann v 6. pádě?

Mohli by jste mi prosím poradit!

Nejlepší odpověď
annas

Pro příště poradím pravidlo.

V češtině nemohou stát vedle sebe ve 3. a 6. p. dvě koncovky – ovi, pokud se jména skloňuji podle vzoru pán a muž.
Tedy např. – jedině o inženýrovi Petru Novákovi.

To neplatí pro jméno vzoru předseda, kde je možná jen koncovka – ovi – tedy Kostkovi. .

Proto jediná možnost je o Stanislavu Kostkovi Neumanovi.

Další odpovědi
talka

Mohli BYCHOM (byste): OStanislavu Kostkovi Neumannovi
O Stanislavu …

Alesh

o Stanislavu Kostkovi Neumannovi

marci1

Napsala bych: o Stanislavu Kostkovi Neumannovi. Ještě že se neuvádí jeho celé křestní jméno, které zní : Stanislav Jan Konstantin Václav Bohudar. 🙂

anonym

Ještě že jsem nevložil takovou kravinu jako Jugar, to by se mi všichni smáli. Když nevím, neznám, nese*u se do ničeho!

anonym

O Stanislavu Kostku Neumannovi.

quentos

Jugar: špatně… hlavně že furt machruješ a shazuješ uživatele, a sám víš kulový…