Rokio

Jak se řekne slušně město žere?

Slušnost nadevše

Nejlepší odpověď
annas

Otázku jste převzal z FB, takže tam určitě najdete odpověď.

Jde o slovní hříčku, zábavu, která patří na jinou stránku. Nejde o aktualitu.

Město žere – koho/co – město jí – koho/co – mě stojí – koho,/co – třeba jídlo hodně peněz atd.

V jiném případě je otázka nesmyslná. Uvedená věta sama o sobě nedává smysl, chybí jí valence – schopnost slova, především slovesa, vázat na sebe další větné členy s určitým významem a v určitém tvaru atd.
Budete maturovat z CJL, takže mému doplnění snad rozumíte, pokud si je přečtete.

Další odpovědi
Dismas

Město spotřebovává

jirkajirka

Město konzumuje potraviny.

marci1

Mě stojí.
http://nachytej­.webnode.cz/new­s/nachytavka-mesto-zere/