Jak se řekne obyvatelům Kamčatky?!

Nejlepší odpověď
annas

Obyvatelské jméno se v tomto případě tvoří příponou -an.

Kamčatk-a Přidáme příponu -an a z hlediska hláskového vývoje se souhláska k změní v č.

Tedy Kamčatčan – . Kamčatčané.

Doplňuji:
Ad ivzez, nemáte pravdu.

Otázku je možné chápat různě. Je v kategorii jazyky. . Odpověděla jsem, jak se nazývají OBECNĚ obyvatelé Kamčatky.

Jak se nazývají obyvatelé Polska? Afriky? Hongkongu? Jsou to jedním slovem Poláci, Afričané, Hongkožané atd. Ale jejich původ je různý.

Obyvatelská jména vyjadřují příslušnost osoby k určitému místu: Praha – Pražan, Brazílie – Brazilec, Rusko – Rus atd.

Píše se něco o původu obyvatel? ? Nikoliv.
Ověřte si v jazykové příruřce ÚJCAV.

Jako obyvatel ČR jsem OBECNË Čech, i když původem třeba Slezan, Moravan.

Podobná otázka se týkala obyvatele Honkongu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ako-sa-vola-obyvatel-hongkongu#dis­cussion

Cituji část příspěvku led:

,,ostatné je, akoby ste Pražáka urobili Čechom, mali by ste pravdu, ale v určitom počte by ste ju nemuseli mať – je tam aj veľa Pražanov – Slovákov, Pražanov – Rómov, atď."

Další odpovědi
brillant

Rusové, Korjaci.

marci1

Jsou to „obyvatelé Kamčatky“, v dnešní době převážně Rusové a evropané. Zatímco v 90. letech žilo na Kamčatce ještě půl miliónu původních obyvatel, po roce 2000 už jich bylo jen třicet tisíc. I přes toto smutné číslo se tu můžeme stále potkat s původními obyvately : Korjaky, Itelmeny, Eveny (národ pocházející z okolí Magadanu – neplést s Evenky), Aleuty nebo Čukči.

huxa

Kamčačata

AlexaMasova

Podle mě Mamky to jsou ,,Kamčatáci"

ivzez

Správně odpověděli Marci1 a Brillant.
Všechny odpovědi s názvy odvozenými od Kamčatky jsou chybné.