Jak se řekne „drbna“ v mužském rodě?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje sice slovo drbán, ale má jiný význam. – zanedbaný člověk, nebo podezřelý z ttrestního činu…
Vycházím z toho, že drb = kle(b)veta – pomluva, klep, tlach.. Takže drbna = klev(b)etnice, mužský protějšek = klev(b)etník.

Další odpovědi
anonym

jé tp mě něco přopomělo,jednou jsem slyšela jak jakási paní nadávala svému asi manželovi a řekla mu že je neskutečný drboš,co neví to nepoví,tak asi DRBOŠ

anonym

Drban, ale to má jiný význam, možná drbal. Přesnější asi „kecal“.

manon

Asi nemá protipól, ale pokud si to nějaký chlap zaslouží, tak o něm klidně řeknu, že je drbna. A že takových je… (už bylo dost pověr, že chlapi nedrbou, najde se jich dost… :) )

honza19hk

třeba drbňák.....

Orange

Podle mě nijak, protože by to slovo nemělo užitek.