bolak

Jak se řekne cikánsky „samolepka“?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejde kurňa servat.

Další odpovědi
lexx

hbité lepkavé prsty

arygnoc

rómština kupodivu obsahuje i slová ako >práca<, >pracovať<, >umývať sa <, >platiť< a pod.

jedná sa o starý jazyk, v ktorom sa novšie termíny uchytávajú ťažko, vznikajú prispôsobením (podstatné mená mužského rodu s koncovkou „-o“, ženského rodu „-i“, neživotné najčastejši príponou „-os/-es“ [m], ale aj „-a“ [ž] „-en“ [neživ., m, ž] [podľa rodu]).

podľa tohto by sa teda samolepka mala povedať samolepkos, resp. samolepkes (na slovensku, v čr), anglický róm by asi použil sticker, resp stickeros, stickeres.

resumé:
ťažko povedať, jedná sa iba o úvahu.
ale ak tu je niekto, kto rómštinu ovláda, možno odpovie presnejšie.

😉