bolak

Jak se řekne anglicky „zažít“?

„Zažil jsem něco úžasného.“ nebo „Zažili jste někdy, že…“

konemy: samozřejmě translátor znám, ale to co mi předhazuje (experience, see, undergo) mi k tomu co chci říct nějak nesedí, mám pocit jestli na tohle nebude nějaký ten idiom..

„něco podobného zažila Petra Kvitová v Moskvě..“
„kdo nezažil, nepochopí..“
„nic podobného už v životě nezažiješ..“
„něco takového jsem zažíval denně..“

Nejlepší odpověď
KARI05

Experience :) můj strejda umí dobře AJ, zeptala jsem se ho: „Jak se řekne zazit srandu?“ „Experience the fun…“ na 99% to je dobre :)

Další odpovědi
quentos

Experience je skutečně dobře, najde se i pár dalších sloves (např. „taste“ ve smyslu „zažít na vlastní kůži“), ale VŮBEC nejlepší je frázové „be through“ – to bych použil ve dvou, ba i třech ze čtyř tazatelových příkladů.
Konemy: Google Translator NE!!! Kolikrát jsem to už tady říkal??

konemy

Google Translatooooor…