štamgast

Jak se řekne anglicky euroobal?

Doplňuji:
Ale europack je přece doslova euroobal.

Nejlepší odpověď
quentos

měl by to být „europack“, jestli se nemýlím. Euroobal je jen jeho volným překladem.
Doplňuji:
právě že to doslova není. Pack je balení nebo balíček, ale ne obal.

Další odpovědi
Elk

Proč se ptáš, jak se to řekne anglicky, když to víš?
Když Ti quentos poradí, tak nejsi spokojen. Tak co vlastně chceš?
Já Ti dám radu : poraď si sám!

autacek

Tady je to zase samý expert, vtip je v tom, že tu průhlednou složku nazýváme euroobalem možná je my Češi, tak že když mu to řekneš opisem, rozhodně si porozumíte víc.
Doplňuji:
tak že na výrobku je napsáno například 100 filing pockets, jeden by byl filing pocket.
http://www.zlac­nene.sk/detail/100-ks-tesco-euroobal-179100/

Lucijej

No já zas nechápu, proč se tomu říká euro – obal, proč euro?

autacek

tož to asi proto, že to k nám přišlo z evropské unie a do té doby to tu nikdo neviděl :)

já naproti tomu zase nechápu, proč tu (nejen tady) mají palce nahoru odpovědi, který jsou naprosto ku h*vnu..

Lucijej

no u nás se tomu říká košilky na dokumenty :o)

autacek

ještě doplním alternativní názvy, viz třeba popis tohoto zboží:
http://www.ali­express.com/i­tem/Classical-11-hole-sheet-protector-A4-document-file-bag-stationery-Filing-Production-Wholesale-EB0310/516763­192.html

quentos

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

… tak kupodivu s jedním. Ale když seš tak chytrej, že ses nevozval hned? Tos to celej den hledal a teď se chlubíš cizím peřím?

quentos

… navíc jsem říkal „jestli se nemýlím“. NIKDE ani slovo o tom, že bych byl na tyhle termíny expert.

autacek

Bohužel chodím do práce, tak že nesedím celý den zde ;). Expert nejsem, ale s problémem jsem se setkal v praxi – a tazatel se asi taky právě proto ptá.

Bohužel mám pocit, že nešvarem tohoto serveru je, že sem lidi naplácaj první odpověď co je napadne, či co někde najdou a za dva dny už dotazu „odzvonilo“. Toto je typický příklad odpovědi na otázku, která tazateli naprosto nic nepřinesla, byť je uvednea jako nejlepší.

Ale uznávám, že jsem tu 14 dní i s cestou, tak že se podivuji možná věcem, které starým matadorům přijdou zcela normální.

A mimochodem, nalezení adekvátní odpovědi zabralo asi půl minuty.

Měj se a hezký den.