Michal Kole

Jak se rakouská císařovna Alžběta Bavorská – SiSi v 19. století naučila plavat, když tehdy to bylo úplně „out“ ?

Čerpáno z: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Si­si
Doplňuji:
Měl jsem na mysli to, že v tehdější době bylo nemyslitelné, aby se žena svlékla a vlezla do vody.

Tehdější vrchnosti to přímo uráželo, když se nechovala vznešeně a oddávala se „zábavě“ nízkých vrstev obyčejných poddaných.

Nejlepší odpověď
hanulka11

jsem to pracně napasla a někdo to smazal
i dříve se lidé koupali v řece a moři a bylo to úplně přirozené
Doplňuji:
dřív se koupili i šatech i dneska v některých zemích jdou ženy do vody oblečené

Další odpovědi
www

Už si uvědom, že ostatní lidé nemají tvoji Dg. a tím přemýšlejí jinak. Nepovažují zkrátka plavání za trest, ale naopak zábavu, sport atd.
Mění se móda, názory i mravy a tím i úbory plavajících.
Neotravuj s těmito otázkami, víš že jsem se tě doposud vždy zastával.. 😉

Drap

Tak to se hluboce mýlíš. Lidé co žili v dostupné vzdálenosti od vody, většinou plavat uměli. Šlechta častěji více než obyčejní lidé, protože měli větší možnosti cestovat. Plavání neni ničím novým. Již u našich předků, v době kamené, se předpokládá, že pokud pobývali v blízkosti vody, tak plavat uměli.
Jedinou vyjímku tvoří inuité a některé obdobné severské národy, kteří přesto že jsou živi z moře, tak většinou plavat neumějí.

briketka10

tak to jsem o ní nevěděla vidíš zajímavé..

anonym

Doporučuji navštívit fórum o plavání, tam si můžete honit svoje égo.

Mad

Sisi nejen že plavala, ale i denně cvičila.Ve své ložnici měla i žebřiny.

nimbus4

Neboj, v léčebně bude fajn.