Honzucha

Jak se provádí sčítání zvířat?

Rád bych věděl které druhy jsou ohroženy.

Nejlepší odpověď
Drap

Domácí zvířata se již u nás nesčítají /myslím tím drobnochovatele/ Ostatní hospodářská zvířata se sčítají pomocí informací od zemědělců. Lovná zvěř a volně žijící živočichové, včetně ptáků se vypočítávají na základě informací od dobrovolných pozorovatelů ve vybraných lokalitách. Z toho se pak statisticky počítá počet kusů.

Další odpovědi
lola

Řekla bych,že sčítání zvířat se neprovádí,je jich totiž nepočítaně.

venkovan

Ohrožené druhy organismů žijícch na našem území jsou uvedeny ve vyhlášce o ochraně přírody http://www.mzp­.cz/www/platna­legislativa.ns­f/d79c09c54250df0dc1256e­8900296e32/7698185c778da­46fc125654b0044ddbc?O­penDocument.
A jinak zvířata hospodářská se sčítají jednoduše. Vezme se jeden potok, přes něj jedna úzká lávka, tak akorát pro jednu ovečku a počítá se : jedna, druhá, třetí, …