Jak se prosím jmenuje písnička a kdo ji zpívá, resp. vypráví příběh, který se stal před 300 lety? Děkuji Iv. Brožíková

V písni se mluví o vandrákovi,který zaťukal na starý mlýn, mlynář ho püstil přespat,když mu ukázal zlaťáky, se svojí ženou ho v noci zabili,aby získali ty peníze a ráno sedlák klepal na jejich dveře a ptal se? co tomu říkáte? Že přijel Váš syn,že za nimi pospíchal,že se nechtěl ani ve městě zdržet…

Odpovědi
dědapetr

Ta písnička je balada o rodičích, kteří z lakoty zavraždí omylem vlastního syna.Ale nikde jsem nenašel slova ani kdo ji zpívá.Našl jsm jen ten název a to tady:

Zdroj: http://na.nul­k.cz/1969/1/N­r.html