Lurius

Jak se prokazuje plnoletost při nakupování přes e-shop?

Pokud bych si chtěl koupit něco co je prodejné o 18 let, tak jak to musím prokázat?

Nejlepší odpověď
Drap

Oficiálně nelze potvrdit. Pouze kliknutím na " je mi více jak 18 "

Další odpovědi
gecco

Neprokazuješ to (obvykle) nijak, maximálně odklikneš, že je ti 18+.

McArthur

Většina e-shopů se spokojí s Tvým čestným slovem, ale některé využívají možnosti, že při převzetí zásilky je ověřena plnoletost zaměstnancem přepravní společnosti. Tady je potom potřeba občanka nebo pas.

bububabu

A jak přebereš balíček? Budeš se na poště muset prokázat občankou. Raději si kup čokoládu!