ptáč

Jak se projevuje náměsíčnost ve dne?

Odpovědi
Drap

Může se projevovat stejně jako v noci, pokud spíš přes den.

anonym

Náměsíčnost je emocionální porucha. Přichází většinou s úplňkem, novoluním nebo zlomovými fázemi měsíce. Náměsíčnost je stav porušeného vědomí, v němž dochází k nekontrolovanému vykonávání více nebo méně složitých činností v průběhu NREM spánku (3. nebo 4. stadium).
Opakují se epizody vstávání z postele během spánku, osoba bezcílně chodí a projevuje jen nízkou úroveň vědomí, reaktivity a dalších pohybů.
Nereaguje na snahu okolí o komunikaci. Po probuzení, ať již během epizody, nebo příští ráno, má na epizodu amnézii.
Doplňuji:
Při bdělém stavu nejspíš jde o fázi spontánního chování tvz.„duševní krámy“,které se odvíji od objemu a uklácích možnostech paměti mozku(psychedelické látky rozšiřují vědomí a davají „poznání“,ale vyžírají mozkové buňky),když v hlavě nic nemám,zachovám se ve fázi spontánnostánního chování protivně i sám sobě.

dejavu

V noci i ve dne se projevuje stejně – zmateností, nesmyslnou činností, blouděním, někdy dokonce sexuální aktivitou (speciální druh náměsíčnosti sexsomnie) a bylo prokázáno i pár případů, kdy náměsíčník vraždil a byl osvobozen. Přestože se na to hodně vrahů vymlouvá, uznáno to bylo pouze v několika málo případech, kdy byla prokázána abnormální mozková aktivita během spánku.
Pak existuje ještě jedna nemoc – narkolepsie, kdy pacient během dne upadá do mnoha krátkodobých spánků, je schopen usnout i za chůze a vůlí se to nedá potlačit. Více o tom zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nar­kolepsie